تاریخچه فدراسیون بین المللی والیبال | FIVB

 تاریخچه FIVB (فدراسیون بین المللی والیبال)

FIVB  ( فدراسیون بین المللی والیبال ) 

FIVB   بدنه ی جهانی والیبال و والیبال ساحلی می باشد که در آوریل سال ۱۹۷۴ درپاریس تاسیس شد و به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی،متعهد به گسترش و توسعه ی این رشته ها درسطح جهانی ازطریق استقرار وسازماندهی رقابت های بین المللی ، برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و تبلیغ دیگر فعالیت های آموزشی می باشد. این امر از طریق همکاری گسترده با کنفدراسیون های  5 قاره  ، ۲۲۱فدراسیون ملی و دیگر سهامداران محقق شده است.

FIVB یک موقعیت قانونی دارد که مرکز فرماندهی آن از سال ۱۹۸۴  در Lausanne swizerland می باشد.

۲۲۱ فدراسیون ملی وابسته :

والیبال امروزه یکی ازورزشهای بزرگ بین المللی محسوب می شود . FIVB به همراه ۲۲۱ فدراسیون ملی  وابسته اش در واقع ورزش منحصر به فردی است که به راحتی با بسیاری از محیطهای داخلی و خارجی سازگار می شود. از این رو خیلی عجیب نیست که والیبال و والیبال ساحلی یک ورزش ایده آل برای تمام سنین محسوب می شود چرا که هم سرگرم کننده است و هم به آسانی یادگرفته می شود و تنها با امکانات  و تجهیزات اندک و داشتن روحیه تیمی بالا سرگرمی فوق العاده ای را برای زنان و مردان فراهم می کند.

FIVB تمرینات والیبال در تمامی اشکال آن اعم از : والیبال ، والیبال ساحلی، Park volley، u volley ، مینی والیبال و والیبال مدرسهای را مدیریت می کند ، همچنین ارائه و پیاده سازی برنامه ها به منظور ترویج طرح های توسعه ی جهانی از طریق والیبال را هدف گذاری میکند.

۵ کنفدراسیون قاره ای FIVB  :

  1. کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC)

  2. کنفدراسیون والیبال اروپا (CEV)

  3. کنفدراسیون والیبال آفریقا (CAVB)

  4. کنفدراسیون والیبال آمریکای جنوبی (CSV)

  5. کنفدراسیون والیبال آمریکای شمالی و مرکزی (NORCECA)

امروز و فردا 

FIVB به همراه ۲۲۱ فدراسیون وابسته به خود تمامی اشکال والیبال و والیبال ساحلی را در سطح جهانی از طریق تورنومنت هایی چون مسابقات قهرمانی جهانی، لیگ جهانی GrandPrix، مسابقات جهانی ،کاپ جهانی ،Grand Champion cup ،کلوپ مسابقات قهرمانی جهان ،تور جهانی Swatch FIVB، مسابقات قهرمانی جهان Swatch FIVB ،کاپ والیبال ساحلی قاره ای و کاپ جهانی والیبال ساحلی ، مسابقات جوانان و نوجوانان و بازی های المپیک رامدیریت می کند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *