تاریخچه فدراسیون بین المللی والیبال | FIVB

تاریخچه فدراسیون والیبال

 تاریخچه FIVB (فدراسیون بین المللی والیبال)

FIVB  ( فدراسیون بین المللی والیبال ) 

FIVB بدنه ی جهانی والیبال و والیبال ساحلی می باشد که در آوریل سال 1974 در پاریس تاسیس شد و به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی، متعهد به گسترش و توسعه ی این رشته ها در سطح جهانی از طریق استقرار و سازماندهی رقابت های بین المللی ، برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و تبلیغ دیگر فعالیت های آموزشی می باشد. این امر از طریق همکاری گسترده با کنفدراسیون های  5 قاره  ، 221 فدراسیون ملی و دیگر سهامداران محقق شده است.

FIVB یک موقعیت قانونی دارد که مرکز فرماندهی آن از سال 1984 در Lausanne swizerland می باشد.

221 فدراسیون ملی وابسته :

والیبال امروزه یکی از ورزش های بزرگ بین المللی محسوب می شود. FIVB به همراه 221 فدراسیون ملی  وابسته اش در واقع ورزش منحصر به فردی است که به راحتی با بسیاری از محیطهای داخلی و خارجی سازگار می شود. از این رو خیلی عجیب نیست که والیبال و والیبال ساحلی یک ورزش ایده آل برای تمام سنین محسوب می شود چرا که هم سرگرم کننده است و هم به آسانی یادگرفته می شود و تنها با امکانات  و تجهیزات اندک و داشتن روحیه تیمی بالا سرگرمی فوق العاده ای را برای زنان و مردان فراهم می کند.

FIVB تمرینات والیبال در تمامی اشکال آن اعم از : والیبال ، والیبال ساحلی، Park volley، u volley ، مینی والیبال و والیبال مدرس ها را مدیریت می کند ، همچنین ارائه و پیاده سازی برنامه ها به منظور ترویج طرح های توسعه ی جهانی از طریق والیبال را هدف گذاری میکند.

5 کنفدراسیون قاره ای FIVB  :

  1. کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC)

  2. کنفدراسیون والیبال اروپا (CEV)

  3. کنفدراسیون والیبال آفریقا (CAVB)

  4. کنفدراسیون والیبال آمریکای جنوبی (CSV)

  5. کنفدراسیون والیبال آمریکای شمالی و مرکزی (NORCECA)

امروز و فردا 

FIVB به همراه 221 فدراسیون وابسته به خود تمامی اشکال والیبال و والیبال ساحلی را در سطح جهانی از طریق تورنومنت هایی چون مسابقات قهرمانی جهانی، لیگ جهانی GrandPrix، مسابقات جهانی، کاپ جهانی، Grand Champion cup ، کلوپ مسابقات قهرمانی جهان، تور جهانی Swatch FIVB، مسابقات قهرمانی جهان Swatch FIVB، کاپ والیبال ساحلی قاره ای و کاپ جهانی والیبال ساحلی، مسابقات جوانان و نوجوانان و بازی های المپیک را مدیریت می کند.

مقالات مرتبط

آموزش والیبال
والیبال

آموزش والیبال

زمین والیبال از نظر ابعاد  دارای طول ۱۸ متر و عرض ۹ متر می باشدکه این ابعاد به وسیله خطوط زمین والیبال مشخص شده که هر خط به ضخامت ۵ سانتی متر می باشد . این خطوط نیز جزو زمین محسوب می شوند. این ابعاد  به طور استاندارد در تمامی سطوح برای نوجوانان ،جوانان، بزرگسالان یکسان می باشد. زمین والیبال از وسط توسط خطی به نام خط مشترک زمین از هم جدا شده است و  و زمین را به دو مربع 9 در 9  تبدیل کرده .دو زمین نیز به وسیله تور از هم جدا می شوند.

آموزش والیبال
والیبال

اصول آموزش والیبال

مجموعه ای از دانش گسترده و سازمان دهی شده به شکل منطقی و مربوط به فعالیت های اجتماعی ،اهداف ، اصول ، محتویات ، ساختار ها ، سازماندهی و ارزیابی شده است.

به این صورت دیگر شرایط و فاکتور های مورد نیاز که منجر به تعیین محدوده ای عالی ازنتایج آموزش می شود ، سیستم آموزش والیبال نامیده می شود.

دیدگاه‌ها

2 thoughts on “تاریخچه فدراسیون بین المللی والیبال | FIVB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره پدیده

این مجموعه در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را با برگزاری کلاس های آموزش والیبال پایه در ۳ سطح نونهالان، نوجوانان و جوانان آغاز کرد. تمرینات این کانون در مجموعه ورزشی هنگام واقع در شرق تهران با حضور پرشور علاقمندان به رشته والیبال برگزار می گردد.

اطلاعات تماس

سانس‌های تمرین

طراحی سایت توسط نردوما