والیبال

آموزش والیبال
والیبال

آموزش والیبال

زمین والیبال از نظر ابعاد  دارای طول ۱۸ متر و عرض ۹ متر می باشدکه این ابعاد به وسیله خطوط زمین والیبال مشخص شده که هر خط به ضخامت ۵ سانتی متر می باشد . این خطوط نیز جزو زمین محسوب می شوند. این ابعاد  به طور استاندارد در تمامی سطوح برای نوجوانان ،جوانان، بزرگسالان یکسان می باشد. زمین والیبال از وسط توسط خطی به نام خط مشترک زمین از هم جدا شده است و  و زمین را به دو مربع 9 در 9  تبدیل کرده .دو زمین نیز به وسیله تور از هم جدا می شوند.

آموزش والیبال
والیبال

اصول آموزش والیبال

مجموعه ای از دانش گسترده و سازمان دهی شده به شکل منطقی و مربوط به فعالیت های اجتماعی ،اهداف ، اصول ، محتویات ، ساختار ها ، سازماندهی و ارزیابی شده است.

به این صورت دیگر شرایط و فاکتور های مورد نیاز که منجر به تعیین محدوده ای عالی ازنتایج آموزش می شود ، سیستم آموزش والیبال نامیده می شود.

آشنایی با پست های تخصصی والیبال
والیبال

آشنایی با پست های تخصصی والیبال

با بالا رفتن سن و نزدیک شدن به سن بلوغ زمان آن فرا می رسد که پست تخصصی برای بازیکن رشته والیبال در نظر گرفته شود و علاوه بر تمرین های عمومی به تمرین های تخصصی پرداخته شود مطالب زیر را با دقت دنبال کنید

طریقه دفاع کردن در والیبال
والیبال

آموزش دفاع در والیبال

دفاع در والیبال چیست؟ دفاع (BLOCK) در والیبال مهارتی است که در هنگام حمله ی حریف، توپ را بتوان روی تور منحرف

آموزش حمله در والیبال
والیبال

آموزش حمله در والیبال

برای نشان‌دادن چگونگی سازمان‌دهی حمله، ما با دریافت سرویس‌ها شروع می‌کنیم، که مطلوب‌ترین وضعیت برای دستیابی به نقشه‌ها و ترکیب‌های حمله است.

دریافت سرویس در والیبال
والیبال

دریافت سرویس در والیبال

دریافت سرویس در والیبال اولین گام حمله است و ارسال با کیفیت آن(به سمت پاسور) همه‌ی احتمالات و گزینه‌های هجومی را دراختیار

آموزش سرویس زدن در والیبال
والیبال

آموزش ارسال سرویس در والیبال

اهداف تاکتیکی فیلیپه بِلِین: « سرویس در والیبال مدرن اولین عمل هجومی محسوب می‌شود، به طوری که سرویس‌های قدرتمند احتمال کسب امتیاز

قوانین والیبال
والیبال

قوانین والیبال

اگر تازه سفر خود را به دنیای ورزش والیبال آغاز کرده‌اید، می‌بایست با قوانین والیبال آشنا شوید. قوانین بازی والیبال در جهان دائماً بروز رسانی می‌شود. ندانستن قوانین اساسی والیبال می‌تواند یک تجربه ناامیدکننده باشد خواه بازیکن، مربی یا فقط یک هوادار باشید.

کمپلکس در والیبال چیست؟
والیبال

کمپلکس 1و2 در والیبال

در این مقاله قصد داریم تا شما را با دو اصطلاح رایج در والیبال روز دنیا یعنی (Complex1 – SideOut) و (Complex2 – BreakPoint) آشنا کنیم. اگر بازیکن، مربی، داور و یا حتی علاقمند به ورزش والیبال هستید پیشنهاد می شود این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

موضوعات:

درباره پدیده

این مجموعه در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را با برگزاری کلاس های آموزش والیبال پایه در ۳ سطح نونهالان، نوجوانان و جوانان آغاز کرد. تمرینات این کانون در مجموعه ورزشی هنگام واقع در شرق تهران با حضور پرشور علاقمندان به رشته والیبال برگزار می گردد.

اطلاعات تماس

سانس‌های تمرین

طراحی سایت توسط نردوما