افزایش مهارت‌ های ذهنی در والیبال

مهارت های ذهنی در والیبال

سوال مهم : آیا قدرت ذهنی کافی و موثر را برای بازی والیبال دارا هستید؟

اگر نه، شرایط فکری و ذهنی خود را چگونه به طور موثر تغییر میدهید تا بازی بهتری ارایه دهید؟

در اینجا به چهار نکته مهم برای قدرت ذهنی بازی والیبال اشاره خواهم کرد:

1- روی چیزهایی که در بازی قادر به کنترل آنها هستید، تمرکز کنید و ما بقی افکار را رها کنید.

بازیکنان خلاق و باهوش والیبال می دانند که چه چیزهایی را می توانند در بازی کنترل کنند و چه چیز هایی را خیر. آنها این دو را از هم جدا می کنند و بنابراین بهتر می توانند ذهن خود را مدیریت کنند. آیا می توانید تاثیری روی افکار دیگران در مورد خود داشته باشید؟ خیر.

پس به آن فکر نکنید.ظاهرا امر ساده ایست، اما نیاز به مدیریت ذهن دارد.سعیتان را بکنید. باور کنید که از بکارگیری ابزار ذهن در بازی والیبال شگفت زده خواهید شد.

برندگان والیبال؛ ذهنی آرام و متمرکز خواهند داشت

2- افکار منفی را در ذهن خود متوقف کنید.

ممکن است گاهی تماشاچیان شما را مسخره کنند و یا از اشتباهات شما شکایت کنند. به حرف آنها اهمیتی ندهید. در عوض هم تیمی های خود را بی دریغ حمایت کنید و همکاری خوبی با آنها درهنگام بازی داشته باشید. تمامی تمرکز خود را بر توپ معطوف کنید و تمامی تلاش خود را به خرج دهید. هیچ انسانی کامل نیست و تماشاچیان از این امر مستثنی نیستند.

3- اگر افکار خرافی دارید، آن را کنار بگذارید و یا جایگزین یک دعا یا آیین مذهبی کنید.

بوسه بر توپ یا بالا کشیدن بی مورد محافظ ساق پای شما، ممکن است ابزاری برای دست انداختن شما توسط دیگران شود که فکر به آن و یا عکس العمل دیگران فشار روانی زیادی را بر شما وارد می آورد. سعی کنید به جای این گونه خرافات، دعا کنید یا آیین مذهبی  یا سنتی خود را انجام دهید.

4- خودتان مسولیت خود را بر عهده بگیرید و شرایط نامطلوب را بر گردن دیگران نیندازید.

ممکن است در روزی از تمرین فکر کنید که تمرینی که مربی به شما داده کسل کننده است. با این افکار منفی، شما انرژی ذهنی خود را کاهش می دهید. بله ممکن است حق با شما باشد و تمرین داده شده جذاب نباشد. اما در واقع شما مسولیت این را دارید که در هر شرایطی بهترین استفاده را از تمرینات و شرایط فعلی ببرید. پس فعال باشید، سوالات خود را از مربی بپرسید و تمرکز داشته باشید.خواهید دید که آن تمرین کسل کننده برایتان بسار پربار و جالب خواهد شد.

حال شما بیشتر در مورد بازی فکری والیبال میدانید و می توانید فرآیند ذهنی خود را تحت کنترل درآورید. به یاد داشته باشید که شما تنها مسئول افکار خود هستید.هرچه بیشتر مسولیت خود را بر عهده بگیرید، قدرت شما بیشتر خواهد شد و این همان چیزی است که شما را حیرت انگیز خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها

One thought on “افزایش مهارت‌ های ذهنی در والیبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی مقالات:

ثبت نام آکادمی والیبال پدیده

در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان (ویژه آقایان)

درباره پدیده

این مجموعه در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را با برگزاری کلاس های آموزش والیبال پایه در ۳ سطح نونهالان، نوجوانان و جوانان آغاز کرد. تمرینات این کانون در مجموعه ورزشی هنگام واقع در شرق تهران با حضور پرشور علاقمندان به رشته والیبال برگزار می گردد.

اطلاعات تماس

سانس‌های تمرین

طراحی سایت توسط نردوما