تاریخچه فدراسیون بین المللی والیبال | FIVB

 تاریخچه FIVB (فدراسیون بین المللی والیبال)

FIVB  ( فدراسیون بین المللی والیبال ) 

FIVB   بدنه ی جهانی والیبال و والیبال ساحلی می باشد که در آوریل سال 1974 درپاریس تاسیس شد و به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی،متعهد به گسترش و توسعه ی این رشته ها درسطح جهانی ازطریق استقرار وسازماندهی رقابت های بین المللی ، برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و تبلیغ دیگر فعالیت های آموزشی می باشد. این امر از طریق همکاری گسترده با کنفدراسیون های  5 قاره  ، 221فدراسیون ملی و دیگر سهامداران محقق شده است.

FIVB یک موقعیت قانونی دارد که مرکز فرماندهی آن از سال 1984  در Lausanne swizerland می باشد.

221 فدراسیون ملی وابسته :

والیبال امروزه یکی ازورزشهای بزرگ بین المللی محسوب می شود . FIVB به همراه 221 فدراسیون ملی  وابسته اش در واقع ورزش منحصر به فردی است که به راحتی با بسیاری از محیطهای داخلی و خارجی سازگار می شود. از این رو خیلی عجیب نیست که والیبال و والیبال ساحلی یک ورزش ایده آل برای تمام سنین محسوب می شود چرا که هم سرگرم کننده است و هم به آسانی یادگرفته می شود و تنها با امکانات  و تجهیزات اندک و داشتن روحیه تیمی بالا سرگرمی فوق العاده ای را برای زنان و مردان فراهم می کند.

FIVB تمرینات والیبال در تمامی اشکال آن اعم از : والیبال ، والیبال ساحلی، Park volley، u volley ، مینی والیبال و والیبال مدرسهای را مدیریت می کند ، همچنین ارائه و پیاده سازی برنامه ها به منظور ترویج طرح های توسعه ی جهانی از طریق والیبال را هدف گذاری میکند.

5 کنفدراسیون قاره ای FIVB  :

  1. کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC)

  2. کنفدراسیون والیبال اروپا (CEV)

  3. کنفدراسیون والیبال آفریقا (CAVB)

  4. کنفدراسیون والیبال آمریکای جنوبی (CSV)

  5. کنفدراسیون والیبال آمریکای شمالی و مرکزی (NORCECA)

امروز و فردا 

FIVB به همراه 221 فدراسیون وابسته به خود تمامی اشکال والیبال و والیبال ساحلی را در سطح جهانی از طریق تورنومنت هایی چون مسابقات قهرمانی جهانی، لیگ جهانی GrandPrix، مسابقات جهانی ،کاپ جهانی ،Grand Champion cup ،کلوپ مسابقات قهرمانی جهان ،تور جهانی Swatch FIVB، مسابقات قهرمانی جهان Swatch FIVB ،کاپ والیبال ساحلی قاره ای و کاپ جهانی والیبال ساحلی ، مسابقات جوانان و نوجوانان و بازی های المپیک رامدیریت می کند.

مقالات مرتبط

تمرینات قدرتی والیبال
بدنسازی

10 تمرین قدرتی اختصاصی والیبال

استاد مربی بدنسازی، ویراستار حرفه‌ای ماری زیدک، سرمربی والیبال دانشگاه DePaul و یک متخصص معتبر قدرت و شایسته سازی در اینجا 10 تمرین را که به‌صورت اختصاصی برای والیبالیست‌ها آمده تا قدرت خود را در مسیری امن بهبود دهند نشان و توضیح می‌دهد.

قوانین والیبال
والیبال

قوانین والیبال

اگر تازه سفر خود را به دنیای ورزش والیبال آغاز کرده‌اید، می‌بایست با قوانین والیبال آشنا شوید. قوانین بازی والیبال در جهان دائماً بروز رسانی می‌شود. ندانستن قوانین اساسی والیبال می‌تواند یک تجربه ناامیدکننده باشد خواه بازیکن، مربی یا فقط یک هوادار باشید.

کمپلکس در والیبال چیست؟
والیبال

کمپلکس 1و2 در والیبال

در این مقاله قصد داریم تا شما را با دو اصطلاح رایج در والیبال روز دنیا یعنی (Complex1 – SideOut) و (Complex2 – BreakPoint) آشنا کنیم. اگر بازیکن، مربی، داور و یا حتی علاقمند به ورزش والیبال هستید پیشنهاد می شود این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ها

2 thoughts on “تاریخچه فدراسیون بین المللی والیبال | FIVB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره پدیده

این مجموعه در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را با برگزاری کلاس های آموزش والیبال پایه در ۳ سطح نونهالان، نوجوانان و جوانان آغاز کرد. تمرینات این کانون در مجموعه ورزشی هنگام واقع در شرق تهران با حضور پرشور علاقمندان به رشته والیبال برگزار می گردد.

اطلاعات تماس

سانس‌های تمرین

طراحی سایت توسط نردوما